İş başvurusu için: [email protected]
Vital Hospital

Bahçelievler Mah. Deli Hüseyin Paşa Cad. Şevket Dağ Sok. No:2 Bahçelievler / İstanbul

Özel Vital Hospital Web Sitesine Hoş Geldiniz 7/24 Hizmet Vermekteyiz Detaylı Bilgi İçin

: +90 (0212) 557 40 00
Beslenme Ve Diyet Uzmanından Çocuklara Uyarı! | Star

Özel bir hastanenin kadrosunda görevli Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğba Yılmaz, Güngören’de İlk Okul öğrencilerine yönelik verdiği seminerde sağlıklı beslenmenin önemine vurgu yaptı.

Bahçelievler’de hizmet veren Özel hastanede görevli Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğba Yılmaz, Güngören Abdi İpekçi İlk Okulunda verdiği seminerde çocukları sağlıklı beslenmeleri konusunda uyardı. Çalıştığı hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü Makbule Uysal Tepebaş, Kurumsal Pazarlama Müdürü Belgin Aydoğan ve Güngören Abdi İpekçi İlk Okulu Müdür Yardımcısı  Seda Akkaya Özgün’ünde katıldığı seminerde çocukları sağlıklı beslenmeleri konusunda bilgilendirici sinevizyon gösterimi de yapıldı.

Seminerde, “Sebze ve meyveler bizim dostlarımız” diyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğba Yılmaz, “Yapılan araştırmalar sonucunda, yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat sürelerinin kısaldığı, algılamalarının azaldığı, öğrenmede güçlük ve davranış bozuklukları çektikleri, okulda devamsızlık sürelerinin uzadığı ve okul başarılarının düşük olduğu ortaya konmuştur. Sizlerden ricam beslenmelerinize özen göstermeniz ve özellikle fast food türü gıdaları çok sık tüketmemenizdir. Kızartma türü gıdalar yerine,  ızgara türü gıdaları tercih etmelisiniz. Ayrıca, sebze ve meyveler hem günlük yaşamımızda, hem de gelişmemiz açısından bizim için en faydalı ve sıklıkla tüketmemiz gereken gıdalar arasındadır” dedi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuğba Yılmaz’ın semineri ardından hatıra fotoğrafları ile sona erdi.


Haber Linki : http://haber.star.com.tr/guncel/beslenme-ve-diyet-uzmanindan-cocuklara-uyari/haber-1072781

Call Now Button