İş başvurusu için: [email protected]
Vital Hospital

Bahçelievler Mah. Deli Hüseyin Paşa Cad. Şevket Dağ Sok. No:2 Bahçelievler / İstanbul

Özel Vital Hospital Web Sitesine Hoş Geldiniz 7/24 Hizmet Vermekteyiz Detaylı Bilgi İçin

: +90 (0212) 557 40 00
KBB(Rinoplasti)

RINOPLASTI NEDİR?

Kulak Burun Boğaz Uzmanımız Op. Dr. Mesut DOĞAN Rinoplasti (Burun Estetiği) nedir ve nelere dikkat edilmelidir sorularının cevabını bizlerle paylaşıyor;

Yüzün estetik görünümünü belirleyen en önemli bölge burundur diyen Op. Dr. Mesut Doğan Rinoplasti dediğimiz burun estetiği ameliyatı, burnun görüntüsünden hoşnut olmayan kişilere yapılabilir dedi.  Tabi ki bir yaş sınırlaması vardır. Burun ameliyatı olacak kişinin ortalama 17-18 yaşını doldurması gerekir. Bu yaşlara kadar gelişim hala devam ettiği için burun henüz son halini almamıştır. Ayrıca burun ameliyatı olacak kişinin kişilik gelişimi de tamamlanmış olmalıdır. Gerçeküstü hayallere kapılmaması gerekir. Hayran olduğu bir ünlünün burnuna sahip olmak isteyen bir kişinin hayal kırıklığına uğraması mümkündür. Çünkü herkesin yüz şekli ve burun yapısı farklıdır.

VITAL HOSPITAL da hastalarına hizmet veren Op. Dr. Mesut Doğan Burun estetiğinde amaç en doğal görünümü sağlamak olmalıdır dedi. Çünkü her zaman söylediğimiz gibi “Güzelliğin göstergesi doğallıktır.” Bu sebeple işlemi doğallık çerçevesinde yürütmek esastır.

Burun estetiği ameliyatında,  burnun ucu indirilebilir ya da kaldırılabilir, sağa sola eğrilik varsa düzeltilebilir, burun sırtında fazlalık varsa alınabilir ya da çöküklük varsa doldurulabilir, burun ucu inceltilebilir ya da kalınlaştırılabilir, burun delikleri küçültülebilir. Bazen sadece şekilsel sorunlara bağlı işlem yapılmaz. Nefes alma sorunlarında, iç kıkırdak eğriliklerinde septum deviasyonu ameliyatı yapılarak hem rahat nefes alımı sağlanır hem de istendiği takdirde daha estetik bir buruna sahip olunabilir.

Kaza veya darbe sonucunda gerçekleşen burun eğrilikleri, kırıklar, çatlaklar ve farklı şekil bozuklukları da burun estetiği operasyonları ile giderilmektedir.

Call Now Button