İş başvurusu için: [email protected]
Vital Hospital

Bahçelievler Mah. Deli Hüseyin Paşa Cad. Şevket Dağ Sok. No:2 Bahçelievler / İstanbul

Özel Vital Hospital Web Sitesine Hoş Geldiniz 7/24 Hizmet Vermekteyiz Detaylı Bilgi İçin

: +90 (0212) 557 40 00
Kız Çocukları Yararına Buluştular | Bahcelievlerexpress

Kız Çocuklarını Koruma Eğitim ve Yaşatma Derneği Üyeleri ve Çavuşoğlu Koleji 1983 yılı mezunları, Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu’nda kalan çocukların bir takım ihtiyaçlarına katkı sağlamak amacıyla bir araya geldiler…
Kız Çocuklarını Koruma Eğitim ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Çavuşoğlu Koleji 1983 yılı mezunları Bahçelievler’de 1994 yılında hizmete açılan Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu yararına bir araya geldiler. Hacıbozanoğlu Restoran’da gerçekleşen programa Kız Çocuklarını Koruma Eğitim ve Yaşatma Derneği Başkanı Nadire Erman Özcan, yönetim kurulu üyeleri, Vital Hastanesi Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Belgin Aydoğan gibi isimlerde katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen programda bir konuşma yapan Kız Çocuklarını Koruma Eğitim ve Yaşatma Derneği Başkanı Nadire Erman Özcan, dernek hakkında önemli bilgiler verdi. Başkan Özcan, “Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu’ndaki gençlerimiz yararına kurulan derneğimizin amacı, başta korunmaya muhtaç kız çocuklarının akademik açıdan en üst seviyede gelişimlerini desteklemek, topluma kazandırmak yönünde gereken her türlü yatırımı yapmayı ve tüm gerekli olanakları sağlamak, kız çocuklarını sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine destek olmaktır. Çocuklarımızın her türlü eğitim ve öğretim giderlerini karşılayıp, insanca yaşayabilecekleri ortamlar yaratarak, toplumumuzun çağdaş düzeye ulaşmasında katkıda bulunmak için de çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” dedi.

“SERBEST KALMA YAŞININ 18’DEN 20’YE ÇIKARILMASINI İSTİYORUZ”

“Bazen anne, bazen abla” olarak çocuklarımıza şefkatle yaklaşıyoruz diyen Dernek Başkanı Özcan, “Yurdumuzda yer alan çocukların bazılarının annesi ve babası vefat etmiş, ya da var ama terk edip gitmişler. Bu nedenle çocukların iç dünyaları o kadar karışık ki, onlara bazen anne, bazen abla gibi yaklaşıyoruz. Çocuklarımız devlet güvencesi altında olduğu için kararlarımızı yurt müdüremize danışarak alıyoruz. Bizler yurdumuzda kalan çocukların serbest kalma yaşlarının 18’den 20’ye çıkmasını da istiyoruz. Çünkü yurtta yetişen çocuklar devlet güvencesinden çıktığı zaman hayata kolay alışamıyor, bu nedenle 18 yaşın küçük olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Çocukların zaman zaman hastalandığına dikkat çeken Başkan Özcan, hiçbir para almadan sağlık hizmeti veren Vital Hastanesine teşekkür etti. Başkan Nadire Özcan, Vital Hastanesi Halkla İlişkiler ve Hasta Hakları Sorumlusu Makbule Uysal Tepebaş ve Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Belgin Aydoğan’ada ayrıca teşekkürlerini iletti.

Haber Linki : http://www.bahcelievlerexpress.com/kiz-cocuklari-yararina-bulustular/


Haber İle İlgili Resimler : 

1-1 3 4 5

 

Call Now Button