İş başvurusu için: [email protected]
Vital Hospital

Bahçelievler Mah. Deli Hüseyin Paşa Cad. Şevket Dağ Sok. No:2 Bahçelievler / İstanbul

Özel Vital Hospital Web Sitesine Hoş Geldiniz 7/24 Hizmet Vermekteyiz Detaylı Bilgi İçin

: +90 (0212) 557 40 00
Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji (Deribilim), deri ve vücut giriş kapılarını (ağıziçi gibi) örten mukoza hastalıkları ile uğraşır. Deri ekleri olarak tanımlanan saç ve tırnak hastalıkları da dermatolojinin ilgi alanına girer. Dermatolojinin uğraştığı bir başka konu ise Zührevi yani Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklardır. Bu hastalıklar öncelikle deri ve mukoza bulgusu verdiklerinden Dermatoloji ve Veneroloji (Zührevi Hastalıklar Bilimi) tarih boyunca ile aynı çatı altında yaşamıştır. Sık görülen dermatolojik hastalıklar ise:
– Deri Enfeksiyonları (mantar hastalıkları, siğiller)
– Yağ Bezi Hastalıkları (sivilce, saçlı deride kepeklenme)
– Allerjik Deri Hastalıkları (atopik egzema, kontakt egzema [temas egzeması], kozmetik allerjisi, böcek ısırıkları)
– İlaç Reaksiyonları
– Ürtiker (Kurdeşen)
– Psoriasis (Sedef Hastalığı)
– Vitiligo
– Behçet Hastalığı
– Deri Tümörleri
– Yanıklar
– Saç Hastalıkları
– Tırnak Hastalıkları
– Aşırı Terleme
– Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar (Frengi).

Cildiye, cilt hastalıklarını inceleyen bilim dalı.
Günümüzde alerjik deri hastalıkları modern yaşam biçimleri, değişen çevresel koşullar nedeniyle gittikçe artmaktadır. AtopikEkzema, Kontak Ekzema, Ürtiker (Kurdeşen) gibi deri hastalıklarının nedenlerini bulmak; iç kaynaklı veya dış kaynaklı olup olmadığını anlamak ilk basamak tedavinin yanı sıra hastalıkların kronikleşmesini ve tekrarlamasını önlemek açısından çok önemlidir.
Güneş ışınının deride bağışıklık sistemini baskılayıcı etkisine dayanan bu tedavi biçimi özellikle Psöriasis ( Sedef Hastalığı) , Vitiligo(beyaz lekeler), Parapsöriasis, Mikozis fungoides (deri lenfoması) gibi bağışıklık sistemini ilgilendiren hastalıklarda yıllardır uygulanan etkin , ağızdan alınan immunsupresif ilaçlara göre yan etki olasılığı çok düşük olan çoğunlukla tedavide ilk seçilmesi gereken bir yöntemdir.
PUVA, Re PUVA, Ultraviyole A, Ultraviyolet B ve el ayak PUVA tedavisi şeklinde modern tasarlanmış Fototerapi tedavileri uygulanmaktadır.

Dermatoloji (Cildiye) Hangi Hatalığa Bakar, Dermatoloji Bölümü görevleriAkne, Bel soğukluğu, Deri kanseri, Egzama, Mantar,Nasır, Saç dökülmesi, Sedef Hastalığı, Psoriasis, Siğil, Sivilce, Uçuk, Uyuz,Vitiligo, Zona.

Call Now Button