İş başvurusu için: [email protected]
Vital Hospital

Bahçelievler Mah. Deli Hüseyin Paşa Cad. Şevket Dağ Sok. No:2 Bahçelievler / İstanbul

Özel Vital Hospital Web Sitesine Hoş Geldiniz 7/24 Hizmet Vermekteyiz Detaylı Bilgi İçin

: +90 (0212) 557 40 00
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Ağrıya sebep olan bölgede çeşitli yöntem ve cihazlar kullanarak ağrıyı azaltmaya çalışan bir bilim dalıdır. Mekanik olarak ortaya çıkmış hastalıklar, romatizmal  ve enflamatuar hastalıklar gibi tüm ağrılı hastalıkların tedavisini kapsar.

Rehabilitasyon

Kaybedilmiş fonksiyonların geri kazanımı için yapılan tedavidir. Beyin kanaması ve beyin damarlarında çıkan tıkanma sonucu oluşan felçlerin ameliyat ve  yatarak tedavileri sonrası uzun süre kullanılmayan uzuvlarda oluşan hareket kısıtlılığının yeniden kazanımı için yapılan tedavilerdir. Fizik tedavi ile kombine  de edilebilir tek başına da uygulanabilir.

Fizik tedavi ve rehabilitasyonun da bir bilim dalı olduğu ve tedavi süreçlerinin sadece ilgili uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

İnme ve felç geçirenlerin yatarak tedavileri sonuçlandıktan sonra zaman kaybetmeden rehabilitasyona başlanmalıdır. Kaybedilen zaman tedavi sürecini  uzatacak ve ileri boyutta tedaviyi imkansız kılabilecektir.

Tedavi Alanları

Kas-İskelet Sistemi HastalıklarıBoyun, sırt ve bel ağrıları, boyun ve bel fıtıkları, eklem artrozları, iltihaplı romatizmal hastalıklar, osteoporoz hastalığı tanı ve tedavisi.

Spor Yaralanmaları

Spor yaralanması sonrası sporcuyu en kısa sürede spora döndürebilme amacıyla tedavi edici ve koruyucu rehabilitasyon tedavisi uygulamaları.

Ortopedik Rehabilitasyon

Ortopedik hastalıkların (özellikle kırık ve çıkıklar, diz menisküs ve bağ hastalıkları) ve artroplasti gibi ortopedik operasyonların öncesi ve sonrasında rehabilitasyontedavisi uygulamaları.

Nörolojik Rehabilitasyon

İnme, beyin hasarı ve omurilik zedelenmeleri sonucu oluşan felçler, sinir yaralanmaları, yüz felci hastalıklarında fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları

Call Now Button