İş başvurusu için: [email protected]
Vital Hospital

Bahçelievler Mah. Deli Hüseyin Paşa Cad. Şevket Dağ Sok. No:2 Bahçelievler / İstanbul

Özel Vital Hospital Web Sitesine Hoş Geldiniz 7/24 Hizmet Vermekteyiz Detaylı Bilgi İçin

: +90 (0212) 557 40 00
İç Hastalıkları (Dahiliye)

Vital Hospital İç hastalıkları Bölümü, deneyimli uzman dahiliye kadrosu ile iç hastalıkları bölümünün kapsadığı her türlü hastalığın tanı, tedavi ve kontrolünü yürütmektedir. Bunun yanı sıra hastanemizde hasta merkezli sağlık hizmetini ön planda tutulduğu için, sağlık hizmeti verdiği her bireyin kendisini hastalıklardan koruması konusunda alınması gereken önlemler hakkında da bilinçlendirir ve yönlendirir.

İç hastalıkları bölümümüzde; her türlü dahili problemlerde Ulusal ve uluslararası klinik ve akademik tecrübeye sahip öğretim üyesi ve hekimleri ile dünya standartlarında 7 gün 24 saat aynı kalitede hizmet sunulmaktadır.

Dahiliye nedir?
İç hastalıkları (Dahiliye) uzmanlığı, iç organ sistemleri ile ilgili incelemeler yapar. Bu sisteme ait organların her türlü fonksiyon bozukluklarıyla ilgili teşhis ve tedavi hizmetini verir.

Hangi hastalıkları kapsar?
Üst ve alt solunum yolu hastalıkları, hipertansiyon, mide-bağırsak sistemi hastalıkları, böbrek hastalıkları, tiroid hastalıkları, şeker hastalığı, romatizmal hastalıklar gibi çok geniş bir skalayı kapsar. İç hastalıkları uzmanlık alanı pek çok hastalığın tedavisini sürdürdüğü için kendi arasında alt birimlere ayrılmıştır.

İç Hastalıkları Bölümü Alt Birimleri:

Romatoloji: Toplumda yaygın bir hastalık olarak görülen romatizmal hastalıkları inceler ve tedavi eder.

Gastroenteroloji: Karaciğer ve safra yolu hastalıkları, yemek borusu hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, kronik hepatitler, sindirim bozuklukları ve pankreas hastalıklarını inceleyip, teşhis ederek tedavisini gerçekleştirir.

Hematoloji: kanı, kanın üretildiği kemik iliğini ve hemostaz sistemini inceleyen bilim dalıdır. Lenf bezleri ve diğer lenf organların hastalıkları, bazı genetik hastalıkları (hemoglobinopatiler ve talasemiler), immun hastalıkları (immun hemolitik anemi) ve maligniteleri (lösemiler, lenfomalar) kapsar.

Endokrinoloji: İç salgı bezlerinin fonksiyonlarını ve normal dışı çalışma sonucu oluşan hastalıkları inceleyen bilim dalıdır. Bunlar arasında Şeker hastalığı, Metabolik sendrom , Tiroid hastalıkları, Şişmanlık, Hipofiz hastalıkları, Böbrek üstü bezi hastalıkları , kalsiyum metabolizma bozuklukları, Osteoporoz, yüksek tansiyon, Kolesterol (yağ) bozuklukları, çoklu endokrin sistemi etkileyen hastalıklar, kemik ve kalsium metabolizmasını kapsayan hastalıklar yer alır.

Nefroloji: böbrek yetmezliği, sistemik hastalıklarla birlikte görülen böbrek hastalıkları, hipertansiyon, böbreğin damarsal hastalıklarını tedavi eder.

Ayrıca hastanemiz de dahili bakımı gereken ameliyat edilecek hastalar, yatan hastalar ve acil servise başvuran hastaların muayeneleri yapılmaktadır.

 

Call Now Button